قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

در شرایطی که فضای کسب و کارها به سمت مجازی شدن می‌رود، بسیاری ترجیح می‌دهند برای رشد درآمد خود از سایت و یا دیگر پلتفرم‌های مجازی استفاده کنند. اما قبل از هر چیز افراد به دنبال این هستند که بدانند قیمت طراحی سایت چقدر است. با اطلاع از هزینه‌ها تصمیم‌گیری در مورد به صرفه بودن یا نبودن طراحی سایت راحت‌تر می‌شود. هم‌چنین با اطلاع از حدود تعرفه می‌توان انتخاب بهتری از گزینه‌های موجود داشت. از این رو این مطلب را به بررسی هزینه‌های لازم برای طراحی یک سایت اختصاص می‌دهیم.

چرا باید از سایت برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنیم؟

اگر دلایل استفاده از سایت یا فضای مجازی را برای رشد کسب و کار خود بدانید، احتمالا منطقی‌تر می‌توانید به قیمت طراحی سایت و هزینه‌های لازم برای این کار نگاه کنید. طراحی سایت در حقیقت هزینه نیست و نوعی سرمایه‌گذاری است که باعث می‌شود در آینده چندین برابر این هزینه سود کنید. کافی است نگاهی به اطراف خود بیاندازید و پیشرفت مشاغلی که در فضای مجازی فعال هستند را مشاهده کنید. در دنیای امروز دیگر حتی مشاغل کوچک هم نیاز به فضای مجازی و وب سایت خواهند داشت اما چرا؟

بدون شک بدون انجام تبلیغات و بازاریابی مناسب مشاغل دوام زیادی نخواهند داشت. البته تبلیغات هم باید در بستر درستی انجام بشود در غیر این صورت نباید صرفا به خاطر تبلیغات انتظار بازدهی ویژه داشته باشید. به نظر شما چه بستری می‌تواند بهتر از فضای مجازی برای تبلیغات باشد؟ در بازاریابی به شکل سنتی در بهترین حالت می‌توانید افراد زیادی را در یک منطقه محدود جذب کنید.

اما در فضای مجازی شما بدون محدودیت به تمام کاربران دسترسی خواهید داشت و می‌توانید در صورت تبلیغات صحیح به یک جامعه بسیار بزرگتری دسترسی داشته باشید. زمانی که صحبت از فضای مجازی می‌شود، گزینه‌های زیادی مانند سایت یا پلتفرم‌های ارتباطی مطرح می‌شوند که می‌توانند گیج‌کننده باشند. اما در این میان کم هزینه‌ترین گزینه برای شما همان سایت خواهد بود. گوگل تقریبا بدون دریافت هیچ هزینه‌ای خدمات و یا کسب و کار شما را تبلیغ می‌کنند و این می‌تواند یک مزیت بزرگ باشد.

در واقع شما به جز پرداخت قیمت طراحی سایت، دیگر نیاز به هزینه خاصی برای بالا آمدن سایت خود ندارید. این یک واقعیت است که مشاغل اینترنتی در حال پیشرفت هستند و شاید دور از انتظار هم نباشد که روزی جای فروش‌های حضوری را بگیرند. با طراحی سایت در حقیقت فروشگاهی تاسیس کرده‌اید که دیگر تعطیلی ندارد و علاوه بر این محدود به یک نقطه جغرافیایی هم نیست.

در کنار همه این مزیت‌های تجاری، با داشتن یک سایت اختصاصی می‌توانید برای مشتریان خود اعتمادسازی کنید.

قیمت طراحی سایت بسته به نوع کاربری

پلن‌های قیمتی که برای راه‌اندازی سایت‌های شرکتی، فروشگاهی یا آموزشی وجود دارند، یکسان نیست. این وب سایت‌ها هر کدام نیاز به امکانات خاصی دارند و از این رو طبیعی است که قیمت طراحی سایت برای آن‌ها یکسان نباشد.

برخی از مجموعه‌های باسابقه پلن‌های مختلفی برای کاربران بسته به نیاز آن‌ها در نظر می‌گیرند. برای مثال در پلن پایه که به صرفه‌ترین پلن خواهد، قیمت از بالای ۱۰ میلیون شروع می‌شود. در این پلن کاربر، از پشتیبانی رایگان سه ماه بهره‌مند خواهد بود و هزینه می‌تواند در ۲ مرحله پرداخت شود. سرعت سایت و قابلیت سفارش‌سازی در پلن پایه، به نسبت متوسط است که برای یک سایت آموزشی، شرکتی، خدماتی و سایت‌های کوچک دیگر مناسب خواهد بود.

اما در پلن حرفه‌ای اوضاع متفاوت است. شروع قیمت‌ها در این طرح، تقریبا دو برابر طرح قبلی خواهد بود. سرعت سایت و امکان سفارش‌سازی انعطاف بیشتری دارد و خدمات پشتیبانی رایگان تا شش ماه اعتبار دارد. تمامی طرح‌های چنین سایت‌هایی، به همین دو مورد ختم نمی‌شود. پلن VIP و elite طرح‌های بسیار پیشرفته‌ دیگری هستند که بیشتر برای یک کسب و کار بزرگ مناسب است. در پلن VIP امکان استفاده از مشاوره کسب و کار و خدمات پشتیبانی بیشتر و بهتری بهره‌مند هستید. در پلن elite به این موارد مشاوره SEM و ROI هم اضافه می‌شود.

قیمت طراحی کدام سایت بیشتر است؟  

یکی از عواملی که در قیمت طراحی سایت تفاوت ایجاد می‌کند، نوع کاربری آن است. اما چرا؟ نوع کاربری باعث ایجاد نیاز به افزونه و امکانات بیشتر یا کمتر می‌شود. برای مثال یک سایت فروشگاهی بزرگ به نسبت یک سایت آموزشی نیاز به افزونه‌های بیشتری برای پرداخت، ثبت نام و سرعت بیشتر خواهد داشت. پس هزینه طراحی آن هم بسته به همین عوامل بیشتر می‌شود.

هر چند که باید کیفیت و امکانات سایت برای بررسی قیمت مشخص باشند، اما معمولا یک سایت فروشگاهی چون میزبان تعداد بیشتری کاربر است، به هزینه بیشتری برای طراحی به نسبت سایت‌های آموزشی نیاز دارد. سایت‌های خدماتی هم این چنین هستند اما در مقایسه هزینه طراحی آن‌ها کمتر خواهد بود.

برای کاهش قیمت طراحی سایت و افزایش کارآیی آن چه کنیم؟

برخلاف چیزی که تصور می‌کنید، همیشه قیمت طراحی سایت بالا نیست و گاهی می‌توانید با هزینه اندکی هم این کار را انجام بدهید. حتما برایتان سوال است که چگونه؟

طراحی سایت را به افراد معتبر بسپارید

مراجعه به یک طراح معتبر سایت به شما کمک می‌کند تا بتوانید حتی با بودجه محدود هم بهترین خدمات را دریافت کنید. پس بهتر است افرادی را انتخاب کنید که هزینه‌های الکی بر روی دست شما نمی‌گذارند. البته باید توجه کنید که همیشه منظور از افراد معتبر، باتجربه‌ترین آن‌ها نیست. این طبیعی است که در مجموعه‌های با سابقه زیاد قیمت طراحی سایت بالاتر باشد.

اگر بودجه محدودی دارید، می‌توانید به افراد تازه‌کار و متخصص اعتماد کنید تا هزینه کمتری هم برای شما داشته باشد.طراحی سایت را به افراد معتبر بسپارید

از قالب‌های رایگان برای طراحی سایت استفاده کنید

استفاده از قالب‌های رایگان و آماده می‌تواند هزینه‌های لازم برای این کار را کاهش بدهد. نباید به قالب‌های رایگان به دلیل آماده بودن بدبین باشید. هم‌اکنون تعداد زیادی قالب آماده و بسیار کاربردی وجود دارد که تقریبا با توجه به نیازهای تمام مشاغل ایجاد شده‌اند. حتی سایت‌های بسیار پرطرفداری هم هستند که از این قالب‌های رایگان استفاده می‌کنند و بازدهی قابل قبولی هم کسب کرده‌اند. پس برای افرادی که بودجه به نسبت محدود‌تری دارند، قالب‌های آماده یک راهکار عملی هستند.

مشاوره لازم برای طراحی سایت

واضح است که قیمت طراحی سایت برای همه یکسان نیست. پس زمانی که صحبت از بررسی قیمت این کار می‌شود، بیشتر به تخمین این هزینه‌ها پرداخته می‌شود. تعیین هزینه طراحی یک سایت، کاری چند بعدی است و تنها پس از آگاهی از شرایط دقیق این ابعاد می‌توان قیمت را به درستی حدس زد. آشنایی با این عوامل می‌تواند به شما کمک کند که حدس بزنید باید تا چه اندازه هزینه کنید.

افزونه های متنوع

طبیعی است که هر چه کیفیت و امکانات یک سایت بهتر باشد، هزینه‌های بیشتری هم برای طراحی آن نیاز است. برای طراحی سایت یکسری هزینه‌های اجباری و یکسری هزینه‌های اضافی وجود دارد. هزینه‌های اجباری مانند قالب، هاست و موارد دیگر برای تمام افراد انجام می‌شود و از این نظر تفاوتی میان آن‌ها دیده نمی‌شود.

اما این ویژگی‌های بیشتر هستند که قیمت طراحی سایت را بالا می‌برند. فرض کنید که شما نیاز به سایتی با قالب یونیک، هاست قوی و یا اسلایدرهای تخصصی داشته باشید. این ویژگی‌ها قابلیت‌های اضافه‌ای هستند که برای برخی از حرفه‌ها نیاز می‌باشند و باعث بیشتر کردن هزینه‌ها می‌شوند.

افزونه های متنوع

اگر اعتبار و تجربه برایتان اهمیت زیادی دارد، باید به دنبال مجموعه‌های باسابقه بروید که مطمئنا تعرفه‌های بیشتری هم از شما درخواست می‌کنند. اما اگر قصد دارید به افراد تازه‌کار اعتماد کنید، می‌توانید یک مجموعه نوپا را انتخاب کنید و برای طراحی سایت هزینه‌های کمتری هم بپردازید.

طراحی های گرافیکی

بسته به میزان رقابت، برخی افراد ترجیح می‌دهند پروتوتایپ، تصاویر و سایر امکانات گرافیکی موجود در سایت آن‌ها خاص باشد. با بررسی سایت‌های رقبا و در نظر گرفتن المان‌های اختصاصی می‌توانید امکان دیده شدن سایت خود را بیشتر کنید. برای مجموعه‌های تازه واردی که در یک حرفه پررقابت فعال هستند، شاید این یک ویژگی ضروری باشد.

طبیعی است که استخدام یک طراح گرافیکی خاص، می‌تواند هزینه‌های بیشتری برای شما ایجاد کند و به نوعی قیمت طراحی سایت را بالاتر ببرد. بسته به تخصص فرد باید چیزی بین ۱ تا دو میلیون برای این بخش در صورت نیاز در نظر داشته باشید.

هاستینگ

هاستینگ، میزان پهنای باند وحافظه ذخیره کردن داده در سایت شما را مشخص می‌کند. هر چه از هاستینگ منتخب و قوی تری استفاده کنید، هزینه‌ها بیشتر خواهند شد.

سرعت سایت

اگر قصد راه‌اندازی سایتی بزرگ دارید، باید حتما بر روی سرعت پردازش صفحه‌های مختلف سایت خود حساس باشید. برای بالا بردن سرعت نیاز به استفاده از دامنه قوی است که همین باعث بالا رفتن قیمت طراحی سایت می‌شود.

نیاز به پشتیبانی

افرادی که برای سایت خود نیاز به پشتیبانی دارند، باید هزینه‌های بیشتری پرداخت کنند. این پشتیبانی شامل خدماتی برای پایش و بهینه کردن سرعت و امنیت سایت و همچنین انجام تغییراتی در صورت لازم می‌شود. بسته به اینکه نیاز به این پشتیبانی داشته باشید یا خیر قیمت طراحی سایت خود را تعیین می‌کنید.

عمدتا بیشتر مجموعه‌هایی که طراحی سایت را انجام می‌دهند، پشتیبانی سایت را هم برای یک تا سه ماه به صورت رایگان انجام می‌دهند. اگر تمایل به دریافت پشتیبانی بیشتر از این مقدار داشته باشید، باید پکیج‌های وی آی پی که طول مدت پشتیبانی طولانی‌تری دارند را انتخاب کنید

تفائت قیمت طراحی سایت یونیک با سایت کپی چقدر است؟

یونیک بودن سایت باعث می‌شود تا طراحی آن برای مخاطبان جدید باشد و از این رو به نوعی برای آن‌ها جذاب به نظر برسد. باید بین یونیک بودن سایت و بیشتر شدن قیمت طراحی سایت و استفاده از قالب‌های رایگان با هزینه کمتر یکی را انتخاب کنید. بدون شک استفاده از قالب‌های یونیک می‌تواند کارایی بهتری برای سایت شما از نظر سئو و جذاب مخاطب داشته باشد، اما بسیاری از متخصصان این قالب‌ها را لزوما برای همه مناسب نمی‌دانند.

معمولا به افراد مبتدی با کسب و کارهای کوچک توصیه می‌شود که از قالب‌های آماده و شخصی سازی شده استفاده کنند و زیاد بر روی یونیک بودن قالب، تاکید نکنند. اما برای افراد با مشاغل حرفه‌ای و با رقابت زیاد، یونیک بودن سایت و قالب انتخاب بهتری می‌باشد. بسته به نوع قالب قیمت طراحی سایت می‌تواند از کمتر از یک میلیون تا چندین میلیون تفاوت ایجاد کند.

چرا هزینه طراحی سایت های مختلف متفاوت است؟

همه افرادی که در زمینه طراحی سایت هستند، معمولا چندین پکیج برای انجام این کار به شما پیشنهاد می‌دهند که در نهایت قیمت طراحی سایت با توجه به این انتخاب تعیین می‌شود. گروهی به دلیل عدم آشنایی با برخی از امکانات، انتخاب اشتباهی انجام می‌دهند و از ویژگی‌هایی استفاده می‌کنند که مورد نیاز آن‌ها نیست. پس بهتر است قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن‌ها را بشناسید تا بتوانید تصمیم‌های بهتری بگیرید.چرا هزینه طراحی سایت های مختلف متفاوت است؟

سئو سایت

سئو جزو ضروری‌ترین هزینه‌ها برای دیده شدن سایت می‌باشد. البته احتمالا شما هم طراحی سایت را از سئو آن جدا در نظر می‌گیرید اما این دو فرآیند باید در کنار یکدیگر انجام بشوند. سئو و تولید محتوا یک کار مستمر و دائمی هستند که در گذر زمان شاید نیاز به هزینه قابل توجهی داشته باشند. البته منظور از قابل توجه، رقم‌های زیاد نیست اما در مقایسه با سایر خدمات طراحی سایت به نسبت زیاد می‌باشد.

امنیت سایت

شاید مهم‌ترین ویژگی سایت، امنیت آن باشد. امنیت پایین سایت همیشه خطر هک شدن را برای شما ایجاد می‌کند. پس نباید امنیت سایت خود را سرسری بگیرید. معمولا افرادی که در زمینه ایمن شدن سایت فعال هستند، تعرفه‌ای بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان از شما درخواست می‌کنند که با توجه به بازدهی، رقم بسیار مناسبی است.

ریسپانسیو کردن قالب وب سایت

منظور از ریسپانسیو کردن سایت این است که قالب برای کاربران با موبایل و رایانه یکسان نمایش داده بشود. با توجه به اینکه اکنون بیشتر کاربران با گوشی همراه در گوگل جستجو می‌کنند، ریسپانسیو کردن می‌تواند یک ویژگی ضروری باشد. برخی از قالب‌ها به صورت پیش فرض دارای این ویژگی هستند، اما اگر از قالبی استفاده کردید که این ویژگی را نداشت، باید به صورت میانگین نزدیک به ۴۰۰ هزار تومان هزینه کنید.

چگونه سایت را با بهترین قیمت طراحی کنیم؟

در مورد راهکارهای کاهش هزینه قیمت طراحی سایت صحبت شد. شما می‌توانید با رعایت این نکات، هزینه‌های خود را کاهش بدهید. اما برای افرادی که تمایل دارند به سایتی کامل دسترسی داشته باشند چه؟

در این شرایط دیگر تغییر در ویژگی‌های مورد نیاز نمی‌تواند تفاوتی در قیمت ایجاد کند. پس همان عامل دوم یعنی تعرفه‌های طراح در هزینه‌های شما نقش پررنگ تری پیدا می‌کند. بهتر است شتاب‌زده به دنبال انتخاب مجموعه مناسب برای طراحی سایت نروید. باید تا جای ممکن پیشنهادهایی که وجود دارد را بررسی کنید و از میان آن‌ها، گزینه‌ای که هم از نظر خدمات و هم از نظر تعرفه بهتر است را انتخاب کنید.

تعداد مجموعه‌هایی که اکنون در زمینه طراحی سایت فعالیت‌ می‌کنند، زیاد است و همین موضوع رقابت ایجاد می‌کند که می‌تواند کاملا به سود شما باشد. بهتر است خودتان هم از این فضای ایجاد شده استفاده کنید و کار را به مجموعه‌ای بسپارید که از نظر کیفیت و قیمت در بهینه‌ترین حالت قرار دارد.

بررسی نمونه کارهای انجام شده می‌تواند راحت‌تر شما را به سمت انتخاب مجموعه بهتر سوق بدهد. پس می‌توانید با استفاده از این راهکار هم به تعرفه‌های بهتر دست پیدا کنید.

قیمت طراحی سایت اختصاصی چند است؟

اگر تا اینجای مطلب ما را دنبال کرده باشید، حتما می‌دانید که بدون آگاهی از خواسته‌های هر فردی نمی‌توان قیمت طراحی سایت را مشخص کرد. اما برای راحت‌تر کردن کار شما، پیشنهاد‌های چندین سایت برتر را بررسی کردیم تا بتوانیم به صورت حدودی به شما در برآورد هزینه‌ها کمک کنیم. قبل از هر چیزی باید بدانید که همانند همه خدمات، امکان افزایش قیمت برای طراحی سایت هم وجود دارد. پس ممکن است زمانی که این مطلب را می‌خوانید قیمت‌ها کمی تغییر پیدا کرده باشند.

در بررسی ما از بهترین سایت‌های موجود برای طراحی سایت به این نتیجه رسیدیم که کمترین تعرفه موجود برای طراحی سایت در ساده‌ترین حالت، چیزی بین ۴ تا ۵ میلیون تومان است. البته در برخی از سایت‌ها کمترین تعرفه از مبالغی بالای ۱۰ میلیون شروع می‌شود که این تفاوت قیمت با توجه به عوامل بررسی شده در بخش‌های قبل ایجاد شده است.

قیمت طراحی سایت اختصاصی چند است؟

به طبع با اضافه کردن امکانات و قابلیت‌های جدید، قیمت هم افزایش پیدا می‌کند که در بررسی ما قیمت‌های ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومانی هم مشاهده شد. همین بررسی به وضوح نشان می‌دهد که تا چه اندازه اختلاف در تعرفه‌ها بسته به امکانات و نوع مجموعه طراح‌کننده وجود دارد. بهتر است برای اطمینان بیشتر خودتان هم در مجموعه‌های مختلف جستجو کنید تا بتوانید دقیق‌تر این محدوده را مشخص کنید.

برخی از سایت‌های فعال در این زمینه برای راحتی کار شما، امکان محاسبه تخمینی قیمت طراحی سایت را با توجه به مواردی که درخواست می‌دهید، فراهم کرده‌اند. هم‌چنین می‌توانید از طریق تماس با پشتیبانی، اطلاعات دقیق‌تری از تعرفه کسب کنید و قبل از هر اقدامی از قیمت اطلاعات بیشتری کسب کنید‌‌.

پس با توجه به عوامل گفته شده باید حداقل نزدیک به ۵ میلیون تومان بودجه برای طراحی سایت خود در نظر بگیرید و بسته به استفاده از امکانات اضافی، هزینه‌های دیگری را به آن اضافه کنید.

آیا نگه‌داری از وب سایت هزینه دارد؟

برای شروع یک کسب و کار مجازی نباید تنها به قیمت طراحی سایت توجه کنید. این تنها شروع کار است و مطمئنا پس از آن‌ها نگه‌داری سایت هزینه دارد. همانند طراحی سایت، بخشی از هزینه‌ها، برای تمام افراد یکسان است. به طبع در صورت عدم پرداخت این هزینه‌ها، پس از مدتی سایت کارکرد خود را از دست می‌دهند. مواردی مانند هزینه مربوط به تمدید دوره دامنه و هاستینگ از جمله همین موارد هستند.

اما موارد دیگری که در ادامه بررسی می‌شوند، ضروری نیستند و از این رو میان سایت‌های مختلف تفاوت ایجاد می‌کنند. یکی از این موارد، هزینه‌های مربوط به سئو و تبلیغات است. اگر هدف شما موفقیت است، باید به فکر انجام تبلیغ در سایت‌های معتبر و مرتبط باشید که این کار می‌تواند در قالب رپورتاژ انجام بشود. هم‌چنین کیفیت رابط کاربری و خدمات گرافیکی که در سایت استفاده شده، از عوامل دیگری هستند که می‌توانند هزینه‌های نگهداری از سایت شما را بیشتر کنند.

اگر یک حساب و کتاب ساده انجام بدهید، قیمت طراحی سایت و هزینه‌های لازم برای نگه‌داری از آن در آینده به ندرت به رقم‌های چند صد میلیونی می‌رسد. با مقایسه این مقدار هزینه با هزینه لازم برای تاسیس یک فر‌‌وشگاه حضوری، مطمئنا به این نتیجه خواهید رسید که طراحی سایت می‌تواند یک انتخاب بسیار به صرفه باشد که در آینده مزایای اقتصادی بیشتری هم ایجاد می‌کند.

طراحی سایت می‌تواند یک راهکار ویژه برای رشد کسب و کار باشد، چراکه در این فضا به مخاطبان زیادی دسترسی خواهید داشت. در این مطلب در مورد قیمت طراحی سایت و عواملی که بر آن تاثیر می‌گذارند، صحبت شد. هم‌چنین برای کاهش هزینه و محدود بودن بودجه هم راهکارهایی ارائه شد. اکنون دیگر با تمام جزئیات می‌دانید که آیا این کار برای بهبود کسب و کار شما ارزش دارد یا خیر.

 

سوالات متداول

۱. طراحی سایت حدودا چقدر هزینه دارد؟ با توجه به اینکه تعرفه مشخصی وجود ندارد و عوامل زیادی هم در تعیین قیمت تأثیرگذار هستند، به راحتی نمی‌توان قیمت مشخصی تعیین کرد، با این حال احتمالا باید چیزی بیشتر از ۵ میلیون تومان هزینه کنید.

۲. چه عواملی قیمت طراحی سایت را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟ ویژگی‌ها و امکانات سایت و هم‌چنین تعرفه‌های فرد طراحی‌کننده می‌توانند بیشترین تاثیر را بر هزینه طراحی یک سایت بگذارند.

۳.چرا باید به دنبال طراحی سایت برویم؟ با طراحی سایت می‌توانید به راحتی کسب و کار خود را در فضای اینترنت تبلیغ کنید و به این ترتیب به دنیایی از مخاطبان تازه دسترسی پیدا کنید.

۴. طراحی سایت را به چه افرادی بسپاریم؟ افرادی که در این زمینه تخصص کافی داشته و هم‌چنین از اعتماد بالایی برخوردار هستند، می‌توانند گزینه خوبی برای انجام طراحی سایت شما باشند.

فهرست مطالب

جستجوی پیشرفته